מטופחת עם מטפחת

מטופחת עם מטפחת

לשדרג את הלוק עם מטפחת סביב הראש

קשירת מטפחת או סרט רחב על הראש הייתה להיט בקרב הנשים בשנות הארבעים והחמישים של המאה ה-20. בימים אלה, בין אביב לקיץ נראה בבירור שכיסוי הראש במטפחת מסוגננת חוזר לאופנה. הפריט המהווה ביהדות ציווי הלכתי לנשים נשואות, כובש גם את הרחוב החילוני ובגדול.

גם אם לגבי חלק מהנשים מדובר בגחמה נוסטלגית, זהו אביזר יומיומי שימושי לנשים דתיות שיוצרת המעצבת רעות שיוביץ בסטודיו שלה.

המותג צ'פצ'ולה כבר הפך לשם דבר בקרב נשות המגזר הדתי והפך לטרנד בגרסאות השונות המשווקות בימים אלה. קיימות מטפחות מעוצבות לשעות היום ומטפחות דקורטיביות לאירועים, לערב ולימי חג ומועד.

כל המטפחות בקולקציה של צ'פצ'ולה הן שילוב של עבודת יד אמנותית ועבודת מכונה מוקפדת. למטפחות העשויות מבדים רכים מלייקרה נתפרה בטנה נעימה למגע.

אפשר לבחור מטפחות במרקמים שונים של תחרה בעבודת יד או בד עם הדפסים בשלל צבעים ודוגמאות; קיימות מטפחות בגוון אחיד, רקומות, מתגוונות, מקושטות בקישוטים של פרחי בד מיוחדים ופפיונים ממגוון עשיר של חומרים חדשים. בין החומרים המעשירים את עיצוב המטפחות נעשה שימוש בבדי לבד, שיפון, תחרות סולטיס נבחרות, מארגי קרושה ובדי טול.  בקולקציית ה- Premium האלגנטית  משולבות גם אבנים איכותיות כמו אבני סברובסקי, ליצירת מראה יוקרתי והדור.

"לקיץ הבא עלינו לטובה מומלצות מטפחות מבדים דקים ו'נושמים' או אווריריים דמויי רשת," אומרת רעות, "ולהבדיל, לימי החורף הקרים מומלצות מטפחות מבד מחמם, עבה יותר."

והיא מוסיפה, "כדאי תמיד למדוד את המטפחות ולבדוק את התאמתן לצבע עור הפנים של האישה, כמו כן, חשוב להתאים את המטפחות לצבעי החולצות והשמלות התלויות בארון הבגדים בביתה. כך אפוא, המטפחות משתלבות בסגנון הלבוש של האישה ויוצרות מראה אופנתי מושלם.

"קיימת אופציה לשילוב שתי מטפחות האחת על גבי השנייה, כאשר מטפחת רחבה משמשת כרקע למטפחת צרה יותר הנכרכת מעליה."

את הרעיון ליצור כיסוי ראש אופנתי לאישה הדתית יזמה רעות, בוגרת מכללת מרים לאופנה בעקבות פנייה של חברה טובה שביקשה כיסוי ראש בגזרה מיוחדת והוכתר בהצלחה. מאז אותה יצירה ראשונה, נוצרו בידי רעות אין ספור כיסויי ראש. ההצלחה של מותג צ'פצ'ולה באה לביטוי בביקוש הרב, בפרגון ובמחמאות שרעות מקבלת מלקוחותיה.

ראוי לציין שכיסוי ראש מהווה אביזר דומיננטי ונחשב לאקססוריס הן בקרב המגזר הדתי והן בקרב המגזר החילוני.

"כל אישה – דתייה וחילונית – יכולה למצוא כיסוי ראש או מטפחת שישתלבו בסגנון לבושה והופעתה," אומרת רעות, "לכן, אין פלא שמטפחות הראש כיכבו על המסלולים בתצוגות האופנה לאביב-קיץ 2012 שנערכו לשני המגזרים בארץ, וגם בעולם הגדול. לאחרונה נראו כיסויי ראש מרהיבים ביופיים גם על השטיח האדום כשחלק מכוכבות הקולנוע הגיעו לטקס חלוקת האוסקר בהוליווד עם כיסוי ראש מעוצב."